V Niedziela Wielkanocna (14.05.2017)

 

           Metropolita Gdański zaprasza na Święcenia Kapłańskie do katedry w Oliwie w sobotę 20 maja o godz. 9.00.

 

         1. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia przypada: we wtorek – Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

         2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.

         3. Podziękowania. „Bóg zapłać” wszystkim, którzy wzięli udział w pielgrzymce pieszej do Gdańska Świętego Wojciecha. Na szczególne podziękowania zasłużyli nasi Strażacy. „Bóg zapłać” też p. Grzegorzowi Wawrynowiczowi za odwiezienie feretronu do kościoła.

         4. Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Rusocinie zaprasza uczniów gimnazjów, rodziców i nauczycieli 24 maja w godzinach od 9 do 14 ma Dzień Otwarty, aby zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, kierunkami kształcenia placówki, zwiedzić pracownie praktycznej nauki zawodu oraz tego dnia skorzystać z przygotowanych atrakcji.

         5. 17 maja przypada dzień imienin ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia. Pamiętajmy szczególnie w tym dniu o modlitwie za naszego Metropolitę.

         6. Otrzymaliśmy z Caritasu dane siedmiu rodzin w Syrii, które objęliśmy pomocą przez okres sześciu miesięcy, począwszy od kwietnia. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom i prosimy o spojrzenie na tablicę ogłoszeń, w której jest wywieszone ogłoszenie Caritasu adresowane do naszej parafii.

         7. Rekolekcje dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych odbędą się w dniach: 28-31 maja w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Gdańsku przy ul. Gomółki 9. Rekolekcje poprowadzi dominikanin, o. Jacek Szymczak. Szczegóły – na naszej tablicy ogłoszeń.

         8. Na tablicy ogłoszeń znajduje się też plan obchodów Jubileuszu 500-lecia Reformacji w Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej, na które zaprasza ks. bp Marcin Hintz.

         9. Od 19 maja na ekranach kin można oglądać wyjątkowy film: „Teraz i w godzinę śmierci”. To wielka opowieść o sile modlitwy różańcowej, splecionych z nią losach świata i losach pojedynczych ludzi. Produkcja powstawała na czterech kontynentach przez kilka lat. Gorąco zachęcamy do wybrania się do kina.

         10. W minionym tygodniu był pogrzeb + Heleny Wołoszyn z Rusocina. Pomódlmy się w jej intencji.

 

Free Joomla! template by Age Themes

            *